Pilates a joga – dôvody, prečo ich začať cvičiť už dnes

Hektický životný štýl, stres v práci a v každodennom živote dajú našej psychike poriadne zabrať. Niektoré veci sa však v živote jednoducho nedajú zmeniť, môžeme však zmeniť náš postoj k nim. Vyhradte si čas pre seba a skoncujte so stresom. Joga a pilates sú zdravé cvičenia, ktoré pomôžu dostať rovnováhu do vášho života – pokoj v duši a zdravie pre vaše telo.

5000 rokov staré indické učenie

Jóga kombinuje pohyb, dýchanie a meditáciu pre dosiahnutie vnútorného pokoja. Jedná sa o ásany, ktoré sú špecifické pre jednotlivé časti tela. Existuje mnoho DVD titulov a videí na internete, podľa ktorých sa dá cvičiť jóga aj doma, ale pre začiatočníkov radíme skôr navštívenie centra, kde vás kvalifikovaný inštruktori jógy naučia jednotlyvé ásany vykonávať správne. Techniky dýchania a meditácie tiež požadujú rady odborníka.

Modré legíny Ombre

Nevzdávajte sa!

Na začiatku môžu byť jednolitvé ásany ťažké, veľa začiatočníkov sa vzdá hneď pri prvých prekážkach, vytrvalosť sa však opláca. Nesnažte sa vediť čím viac ásan. Snažte sa robiť menej, ale robte ich správne. Oplatí sa to! Cvičenie jógy pomáha pri vytváraní svalov, podporuje pohyblivosť tela, zlepšuje krvný obeh a trávenie, posilňuje celé telo.

Tonizovanie svalov a pilates

Jedná sa o vyše 500 cvikov, ktoré spracoval J. H. Pilates. Cvičenia posilňujú najmä jadro tela, používajú sa hlavne pri rehabilitácii a pri tvarovaní tela. Pracuje sa hlavne s chrbticou. Obidva metódy sú úspechom používané ako rehabilitačné cvičenia, pri poúrazových stavoch, ale aj pri mozgovej porážke.

Športová podprsenka so špičkovým dizajnom

Nevyhnutné doplnky

Legíny, kvalitná športová podprsenka a podložka sú základ. k cvičeniu si vyberte kvalitné športové oblečenie, ktoré vás neobmedzuje pri cvičení. Legíny s vysokým pásom sú ideálnou voľbou, držia pevne, vďaka elastickému materiálu sa prispôsobia vášmu telu. Kvalitná športová podprsenka vaše prsia ochráni a nedovolí, aby vás počas cvikov obmedzovali.

Sivý set Army: legíny a crop top

Zdroj:

https://casprezeny.pluska.sk

http://tvojajoga.sk

https://www.jogaprezdravie.sk