Kalistenika – cvičenie s vlastnou váhou

Kalistenika – cvičenie s vlastnou váhou je cvičenie, ku ktorému nepotrebujete takmer žiadne ďalšie vybavenie. Slovo vzniklo zo spojenia gréckych slov kálos (krása) a sthénos (sila). Je vhodným cvičením pre mužov a aj pre ženy, ktorí chcú nabrať svalovú hmotu, zbaviť sa tuku a zvýšiť svoju fyzickú a aj psychickú kondíciu.

Vyformovanie postavy a flexibilita

Cvikmi dokážete precvičiť celé telo. Cvičie je založené na kruhovom tréningu so sériami a prestávkami. Pri cvičení s vlastnou váhou je popri budovaní svalovej hmoty dôležité aj to, že sa buduje aj kostrové svalstvo a sila šliach a úponov. Cviky sú komplexné, neprecvičujete si iba jednu časť tela, zapájajú sa aj kĺby. Pomáhajú pri zvýšení flexibility svalov a mobility kĺbov.

Kondícia a psychcká vytrvalosť

Tieto cvičenia budujú Vašu kondíciu krok za krokom. Každý deň prekonávate Vaše každodenné JA. Záťažou je pre vás vaše vlastné telo. Popri budovaní silových základov je tiež dôležitý najmä fakt, že okrem fyzického zdravia si budujete aj zdravie psychické. Cvičiť môžete hocikde. V street workou parku, v izbe, vo verejních posilovňach. Fantázii sa medze nekladú, ba aj ušetríte: existujú už parky vybudované kde sú rôzne preliezky a tyče, ktoré môžete používať zadarmo.

Zdroj: https://www.discloser.sk, https://cs.wikipedia.org/wiki/Kalisthenika