5-dôvodov-prečo-si-vybrať-správne-športové-oblečenie

5 dôvodov prečo si vybrať správne športové oblečenie

5 dôvodov prečo si vybrať správne športové oblečenie

Isto ste už počuli frázu – oblečte sa pre úspech. Ukázalo sa, že to platí aj v oblasti cvičenia a športu. Inými slovami, oblečenie, ktoré vyberiete, ovplyvňuje váš výkon na ihrisku a v posilňovni. Prečo nestačí len vkĺznuť do opotrebovaného bavlneného trička a šortiek? Prečo záleží na tom, čo nosíte na cvičenie? Zistite, ako výber správneho oblečenia zlepší váš výkon v športe a pri cvičení. Nižšie je uvedených 5 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť investovanie do kvalitného oblečenia.

  1. Zvyšuje sebadôveru

Oblečenie, ktoré nosíte, bude mať dobrý vplyv, ak veríte, že vám pomôže vylepšiť váš výkon. Štúdie ukázali pozitívny vplyv nosenia správneho oblečenia na pracovisko. Tento jav sa vzťahuje aj na šport a fitness. Podporou by mohlo byť zvýšenie sebadôvery – ak viete, že vyzeráte skvele – je pravdepodobné, že aj budete. Ak sa vám páči to, čo nosíte v telocvični, je väčšia šanca, že budete chcieť cvičiť.

Neodporúča sa testovať túto teóriu, keď sa snažíte vytlačiť maximum na lavičke. Avšak – je tu pozoruhodný rozdiel vo vašej sebadôvere, keď ste oblečený v pravom športovom oblečení, ako keď nie ste.

Keď máte správne nástroje – dobre vybavené oblečenie na cvičenie, ktoré ponúka podporu v pravých oblastiach – budete sa cítiť viac sebavedomí. Sebadôvera sa mení na lepší výkon.

  1. Zlepšuje výkonnosť

Horná časť obyčajných tričiek je vyrobená z nepriepustného materiálu, zastaví uvoľnenie tepla z vášho tela. Výsledkom je nadmerné prehrievanie a nepríjemné pocity, ktoré skracujú čas vášho cvičenia.

Športové tričká vyrobené zo 100% bavlny absorbujú pot a držia ho od vášho telu. Vyberte oblečenie na cvičenie, ktoré odvádza pot od tela.

Akékoľvek cvičenie, ktoré si vyžaduje zložité pohyby (to je takmer každý šport) – vyžaduje správny výstroj, aby sa predišlo zraneniu.

  1. Zabraňuje zraneniam

Používanie nesprávneho oblečenia nesprávne namontovaných ochranných prvkov je hlavnou príčinou športových zranení, ktoré môžu narušiť rutinné tréningy.

V zime noste tričko s dlhými rukávmi a dlhé nohavice aspoň na ráno, aby ste svoje telo zakryli pred zimou. Keď ľadový studený vietor zasiahne vaše nohy a ruky – budete chcieť mať oblečenie na ochranu celého tela. Byť chránený znamená, že môžete behať vonku aj v 10 – 15 stupňoch.

  1. Zlepšujú slobodu pohybu

V snahe získať najlepšiu ponuku –  často kupujeme  nesprávne oblečenie len preto, že je to lacnejšie. Voľný pohyb je dôležitý pri aktívnom nosení. Pevná košeľa môže obmedziť váš pohyb. Dokonca aj vtedy, keď ste schopní skákať,  hojdať sa alebo robiť iné pohyby – vaše pohyby budú ovplyvnené, ak ste si vedomí tesnosti okolo vášho tela.

Dbajte na to, aby sa šortky pri výskoku nepohli alebo nekĺzli. Ak si kúpite také, ktoré sú v rozkroku príliš veľké – zložité pohybov v telocvični nevykonáte alebo ak áno, tak s nepríjemným pocitom.

Zameranie sa na pohyb je dôležité najmä pri vykonávaní kombinovaných cvičení. Ak vaše oblečenie je obmedzujúce, alebo neponúka správnu podporu nie je správnou voľbou nosiť ho.

  1. Kompresné oblečenie môže pomôcť pri zotavovaní po cvičení

Kompresné oblečenie poskytuje pružnosť pre stimuláciu obehu. Výsledkom je masážny efekt, ktorý stimuluje prietok krvi.

Zvýšená krv tečúca cez svaly odstraňuje kyselinu mliečnu produkovanú počas cvičenia. Zotavenie je posilnené a svaly sú menej bolestivé a stuhnuté. Priamy tlak aplikovaný na svaly môže znížiť bolesť a zápal – najmä po tréningu.